Братоеви не успяха да класират Ал Райан на полуфиналите в Доха

снимка: fivb.org

Близнаците Георги и Валентин Братоеви изиграха нов силен мач за катарския Ал Райан, но новият им тим загуби от Сада (Крузейро) с 1:3 във втора среща от своята група на Световното клубно първенство в Доха, като по този начин българските национали и компания загубиха шансове да се класират за полуфиналите на турнира.

Ал Райан загуби първия гейм с 20:25, но успя да измъкне втория и да изравни резултата след трудно 25:23. В следващата част обаче бразилците бяха безмилостни и спечелиха с 9 точки разлика, а последният гейм бе затворен на 22.

Най-полезен за победата на Сада беше диагоналът на националния тим на Бразилия Уолъс де Соуса, който заби цели 25 точки в полето на катарския тим. Леал записа 14.

Валентин Братоев отново беше сред най-полезните в своя тим, след като записа 11 точки в срещата (34% ефективност в атака и 65% позитивно посрещане). Така той има общо 31 точки в турнира, след като закова 20 в полето на Казийски, Учиков и компания при загуба с 2:3 от Тренто в първия кръг.

Георги Братоев изигра също стабилен двубой, като завърши с 2 точки от блокада. Той имаше колебания в своето подаване, но въпреки това отново блестеше на терена с нестандартните си отигравания. Дейвид Лий пък беше най-резултатен за катарците със своите 12 точки.

Последната среща на Братоеви и Ал Райан от груповата фаза е утре (16.10 вторник) от 19:00 българско време.