Брага матира Галатасарай като гост

Португалският Брага стигна до изненадваща победа с 0:2 срещу Галатасарай, и то в адската атмосфера на "Тюрк Телеком Арена".

Очакванията за срещата бяха, че турският гранд ще стигне до победата, особено след играта на отбора срещу Манчестър Юнайтед в предния кръг. Предварителните прогнози се оказаха грешни малко след средата на първата част.

Въпреки че доминираше във владеенето на топката, Галатасарай не можеше да стигне до чисто положение. В 27-ата минута пък бърза контраатака позволи на Едер да излезе на добра позиция, но ударът му бе избит от Муслера. Там обаче притича Микаел, който довкара отбитата топка - 0:1.

Турците се хвърлиха в атаки, но защитата на Брага беше наредена чудесно за разлика от срещата срещу Клуж преди две седмици. Единствено Ялмъз на няколко пъти стигна до добри ситуации, но така и не успя да се разпише.

Точка на спора пък сложи лявото крило Алан. В 4-ата минута на продължението Едер проби отляво и пусна перфектен пас към халфа, който с прецизен удар в горния десен ъгъл на вратата лиши домакините дори от мисълта, че могат да стигнат до точка.

Така Брага се изравни с Клуж на втората позиция, като и двата отбора имат по 3 точки. Лидер е Манчестър Юнайтед с 6, а Галатасарай няма нито една точка и е последен.