Божинов с цял мач при домакинска загуба на Виченца

снимка: vicenzacalcio.com

Валери Божинов игра цял мач при домакинската загуба на Виченца с 0:1 от Бари в мач от 29-ия кръг на италианската Серия Б. Българският нападател започна срещата като титуляр и остана на терена до последния съдийски сигнал, но не успя да помогне на отбора си да предотврати поражението.

Божинов направи силен мач, като бе в основата на всичко по-интересно пред вратата на съперника. След негов удар топката се озова в мрежата на Бари, но попадението на родния национал бе отменено заради засада.

Единственият гол в мача реализира Франческо Капуто още в 5-ата минута. В средата на първата част Маурицио Чарамитаро можеше да изравни след добро подаване по тревата на Божинов в наказателното поле, но ударът му срещна гредата.

Виченца натисна след почивката и българският нападател успя да прати топката в мрежата малко преди края на мача, но попадението беше отменено заради засада.

С втората загуба в последните си три мача възпитаниците на Алесандро Дал Канто се върнаха в зоната на изпадащите на 20-ото място с 28 точки. С успеха пък Бари се измъкна над чертата на 19-а позиция с 29 точки.