Божинов с час игра и жълт картон при загуба на Парма

галерия:

Тимът на Парма инкасира първо първо поражение в подновения шампионат на Серия А, след като днес "дуковете" претърпяха неуспех с 1:2 при визитата си на силния домакин Катания.

 

Гостите от Парма имаха игрови превес в известна част от времетраенето на мача, ала сицилианският тим се оказа по-ефективен, макар и реализирайки след две отсъдени дузпи в своя полза.

 

Българският национал Валери Божинов отново започна като титуляр за "пармалатите", ала бе заменен от ветерана Ернан Креспо 17 минути след подновяването на играта. Божинов бе декориран и с жълт картон в 26-та минута.

 

Домакините от Катания пък реализираха по едно попадение в двете полувремена на сблъсъка, което и се оказа достатъчно за крайния успех. Маскара изведе "сицилианците" напред след 12 минути игра от дузпа, а Ледесма отново от единадесетметров наказателен удар покачи на 2:0 осем минути преди края.

 

В самия край силите на Парма стигнаха за едно попадение в мрежата на Андухар, което бе дело на новото попълнение Себастиян Джовинко в даденото от съдията продължение. Това обаче бе всичко от страна на "дуковете" за днешния следобед, а Лукарели дори видя червения цвят на картона в заключителните минути.

 

По този начин Катания записа първи точки в Серия А за този сезон, докато Парма вече гледа към следващия мач срещу Дженоа с победа и загуба на сметката си.