Божинов с 30 минути за Верона, Петров титуляр за Болтън

снимка: hellas1903.it

Валери Божинов игра 27 минути за втородивизионния италиански отбор Верона, който завърши наравно 1:1 в гостуването си от 21-ия кръг на Серия "Б" срещу Емполи.

Двата отбора не успяха да отбележат гол до почивката, но Емполи се оказа по-настоятелният тим и поведе в 58-та минута с попадение на Рикардо Сапонара.

Старши треньорът на гостите Андреа Манодрлини реагира мигновено и засили нападателната мощ на тима си, заменяйки защитника Матео Абате с Божинов.

Натискът даде резултат и Верона изравни в добавеното време чрез Лука Кечарели.

Равенството остави Верона на трето място във временното подреждане на Серия "Б", където само първите два тима се класират директно за елита.

Мартин Петров беше титуляр при загубата на Болтън с 0:1 у дома от Шефилд Уензди в мач от 24-ия кръг на английската втора дивизия.

Българинът остана на терена до 66-ата минута, когато беше заменен от Чън-Йън Лий. Единственият гол в двубоя беше реализиран от Мамаду Сидибе в средата на първото полувреме.

До момента Болтън е на 16-а позиция в класирането с актив от 29 точки.