
Отборът на Милан постигна категорична победа с 4:0 над гостуващия на "Сан Сиро" Парма в първия мач от 25-ия кръг на италианската Серия А. "Росонерите" имаха пълно превъзходство в срещата, а попаденията бяха дело на Кларънс Зеедорф, Антонио Касано отбеляза първия си гол за клуба, а още два добави Робиньо. Българският нападател на Парма Валери Божинов се появи като резерва на мястото на Ернан Креспо в 69-та минута, но не успя да помогне на отбора си.
Двубоят започна с домакински натиск на Милан, който даде резултат още в 8-та минута, когато Зеедорф отблизо разпечата мрежата на Антонио Миранте след асистенция на Златан Ибрахимович.
Възпитаниците на Масимилиано Алегри нанесоха втория си удар след по-малко от 10 минути игра (17'), а точен бе Антонио Касано, който се възползва от подаване на Дженаро Гатузо в наказателното поле. Това бе и първо попадение за бившия футболист на Сампдория с червено-черната фланелка.
Робиньо довърши "дуковете" с два бързи гола след почивката, в разстояние само на 4 минути. Първо бразилецът направи резултата класически в 61-та минута, а в 65-та оформи крайното 4:0, а в основата и на двете попадения бе Антонио Касано, като те дойдоха след негови пасове.
След тази победа Милан остава лидер във временното класиране на Серия А с актив от 52 точки, а Парма продължава да затъва, като "дуковете" заемат 16-то място с 26 точки.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ