Божинов не игра в последния мач на Верона за годината

Нападателят на Верона Валери Божинов не се появи в игра през всичките 90 минути на двубоя на неговия тим срещу Модена.

Верона постигна победа с 3:1 на своя „Марк Антонио Бентегоди", а това бе последната среща за 2012 година от Серия Б.

Мачът не започна добре за домакините, които получиха попадение още във втората минута. То бе дело Доменико Майета, който вкара топката в собствената си врата.

През целият двубой обаче Верона бе по-добрият тим и съумя да стигне до пълен обрат. Само шест минути след като Модена излезе напред Даниеле Качия изравни и този резултат се запази до почивката.

През втората част тимът на Божинов изкова успеха с нови два гола. Те бяха дело отново на Качия в 64-та минута и на Жоржиньо Фрело 15-минути преди края на срещата.

Така Верона завърши годината с успех и ще посрещне 2013-та на трето място в класирането на Серия Б с актив от 43 точки. Модена заема пета позиция с 32-пункта.

Начело остава Сасуоло с 51 точки, следван от Ливорно с 47. Първите два тима се класират директно за Сериа А, а заелите местата между трето и шесто играят баражи.