Божинов и Партизан отпаднаха от Шампионската лига

снимка: partizan.rs

Българският нападател Валери Божинов и неговият "Партизан" отпаднаха от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Сръбският гранд успя да победи "Бате Борисов" в мача-реванш с 2:1, но загуба в първия сблъсък, беларуският отбор продължи в групите на турнира на Шампионите..

За сметка на това отборът от западаната ни съседка ще продължи да се състезава във втория по престиж турнир на Стария континент – Лига Европа.

Българският нападател на Партизан Валери Божинов започна срещата като титуляр, но не успя да го завърши, след като се контузи в 36-ата минута и бе принудително заменен.

Мачът започна по-добре за Бате Борисов, който след 20 минути игра упражни натиск, а в 2-ата минута поведе с 1:0. Игор Стасевич бе изпуснат от отбраната на Партизан, излезе на добра позиция, стреля и откри. Минута след това сърбите отвърнаха, но ударът на Дарко Брасанач не сполучи.

В 34-ата минута сърбите бяха близо до изравняване, но Абубакар Умаро не успя да намери целта. А топката мина в страни от десния стълб.

Тъжна се оказа 36-ата минута на мача за Валери Божинов. Българският нападателя на Партизан се контузи и след получената медицинска помощ, стана ясно, че няма да може да продължи участието си в мача. Така бе принудително заменен от Сапонич.

В началото на второто полувреме гостите от Беларус имаха шанс да поведат с 2:0. След настъпило разбъркване в наказателното поле на Партизан, влезлият като резерва на Сигневич стреля от малка дистанция, стражът на сърбите се опита да отрази, но в крайна сметка топката се удари в десния стълб.

Партизан все пак стигна до търсения гол. Той дойде в 75-ата минута, когато Бабович пое една топка пред наказателното поле на БАТЕ, подаде на ляво към Неманя Петрович, който отправи диагонален удар. Получи се рикошет в тялото Максим Жавнерчик, това излъга стража Сергей Черник и резултатът бе изравнен 1:1.

В даденото от съдията продължение на срещата Партизан стигна до пълен обрат. След центриране от дясно, се получи разбъркване в пеналта на БАТЕ, а заменилият Божинов Иван Сапонич с ефектна задна ножица оформи крайното 2:1 в полза на сърбите.