Божинов: Феновете на Рома са най-силния коз на тима срещу Арсенал

снимка: whoateallthepies.tv

Нападателят на Манчестър Сити и българският национален отбор по футбол Валери Божинов е на мнение, че най-силното оръжие на италианския Рома срещу английския Арсенал, в осминафиналния мач между двата тима в турнира Шампионска лига, са невероятните привърженици на "римските вълци".

 

Първият двубой между "римляните" и "топчиите" завърши при резултат 1:0 в полза на момчетата на Арсен Венгер, но Рома имат предимството да играят реванша на свой стадион и пред собствена публика.

 

"Рома имат сериозен потенциал да продължат напред в турнира", коментира Бож за италианско радио. "Дори в момента Арсенал да са в подем Рома могат да се справят, тъй като играят пред собствена публика. Атмосферата на Олимпико е невероятна и това несъмнено ще окрили "вълците"."

 

Освен привържениците на италианския тим Божинов определи Мирко Вучинич и Франческо Тоти, като "ключови" при евентуален успех на Рома. Българинът, също така съжали, че няма да може да наблюдава в игра Даниеле Де Роси, който играчът на Ман Сити нарече "душата на халфовата линия".

 

Мачът между Арсенал и Рома е утре вечер от 21:45ч. българско време на Стадио Олимпико в Рим.