Бойко Борисов: Поемам ангажимент за Олимпиада в България

снимка: SPORTA.BG

След срещата си с президента на МОК Жак Рох, кметът на столицата Бойко Борисов пое ангажимент за създаване на закон за Олимпиада, подобен на този в Гърция.

 

Жак Рох заяви, че със столичния кмет са обсъждали развитието на спорта в България и евентуално кандидатстване на страната ни за домакинство на зимни олимпийски игри за младежи и девойки през 2016.

 

"Срещата с кмета на София бе изключително приятна за мен. Обсъдихме развитието на спорта в България, както и кандидатстването за домакинство на страната ви за зимната Олимпиада през 2016", заяви Рох.

 

На срещата присъстваха и президентът на БОК Стефка Костадинова, както и членът на ръководството на Локомотив София Иво Тонев.