Ботушарова отпадна на четвъртфиналите в Палич

Шампионската на България по тенис в зала и на открито Борислава Ботушарова отпадна на четвъртфиналите на турнира на червени кортове в сръбския град Палич с награден фонд 10 хиляди долара.

Поставената под номер 6 Ботушарова загуби от квалификантката Барбара Котелешова (Словакия) с 6:7(8), 6:2, 1:6, информира БТА.

В първия сет двете си размениха по четири пробива, а в оспорвания тайбрек Котелешова спечели с 10:8 точки. Ботушарова проби рано във втората част и поведе с 3:1, след което доминираше, за да изравни резултата.

Тя пропиля ранен пробив аванс в решаващия трети сет и допусна пълен обрат след серия от шест поредни гейма на словачката. 18-годишната българка все пак заработи 4 точки за класацията на WTA и 245 долара.

В надпреварата на двойки Далия Зафирова отпадна на полуфиналите. Зафирова и унгарката Чила Боршани, поставени под номер 4, се оттеглиха преди мача срещу водачките в схемата Вивиен Юхасзова (Словакия) и Тереза Маликова (Чехия), които се класираха за финала без игра.