Ботев загуби от Спортул в контрола

Отборът на Ботев загуби с 2:3 контролната си среща с румънския Спортул. Мачът се игра в турския курорт Анталия, където "канарчетата" са на подготвителен лагер.

В 17-ата минута Курелеа отбелязва за Спортул, след като излезе очи в очи със Станев. Футболистите на Ботев претендираха за засада, но такава не беше отсъдена. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и двата тима се оттеглиха за почивка.

Димитър Петков изравни в 61-ата минута след центриране на Тодор Тимонов. Само 4 минути по-късно отново Курелеа реализира за Спортул. След самостоятелен пробив и добър завършващ удар, нападателят отбеляза втория гол за тима си.

В 77-ата минута румънците получиха право да бият дузпа след игра с ръка в наказателното поле на Васко Василев, за която получи червен картон. Казан беше точен и направи 3:1.

В 84-ата минута Георги Андонов бе изведен в изгодна позиция и прекара топката покрай вратаря за крайното 2:3. Алегре от тима на Ботев също получи червен картон, а от Спортул Балан беше изгонен. На мястото на всеки футболист с червен картон влизаше друг като смяна.