Ботев забрави ужаса с Левски с победа в центъра на София

Ботев Пловдив постигна първа победа за сезона, след като се наложи с 2:0 като гост на Септември. “Жълто-черните” прибавиха първи три точки в актива си с попадения на Стивън Петков и Тодор Неделев в средата на двете полувремена и пропуснаха още по-изразителен успех , след като имаха пълно надмощие през целия двубой.

През първото полувреме Ботев доминираше и не позволи на своя противник да застраши вратата на Даниел Кайзер.

Пловдивчани атакуваха също без чисти положения до 28-ата минута, когато Стивън Петков отне със шпагат топката от защитник на домакините. Кълбото попадна у Васил Шопов, който тръгна сам срещу вратаря, след което върна към Стивън Петков и голмайстрът откри сметката си за новия сезон с точен шут на празна врата - 0:1.

На два пъти преди почивката “жълто-черните” имаха претенции за дузпа след избутвания в наказателното поле първо на Стивън Петков при резултат 0:0, а след това и срещу Васил Шопов при 0:1.

Преди попадението на Стивън Тодор Неделев стреля над гредата от удобен фронтален фаул на около 20 м. от голлинията.

Три минути след началото на втората част пред Неделев се откри шанс да удвои резултата. Плеймейкърът взаимодейства отлично с Лъчезар Балтанов, но шутира много неточно от удобна позиция.

Четири минути по-късно близо до гола бе и капитанът на “жълто-черните”, но силният му шут от границата на наказателното поле профуча покрай дясната сглобка.

В 53-ата минута с първа решителна намеса в мача се отчете Даниел Кайзер. Полският страж парира силен далечен удар на Тилев.

В 58-ата голям пропуск направи Васил Шопов. Той получи пас от Неделев, но от 5-6 метра стреля в тялото на Валентин Галев.

В 64-ата минута логичното се случи и Ботев затвърди своето превъзходство с втори гол. Негов автор стана Тодор Неделев, който реализира хладнокръвно с десния крак след ниско центриране отдясно на Филип Филипов - 0:2.

В 70-ата минута осмицата на “канарчетата” отправи мощен изстрел, който затрудни Галев, въпреки че вратарят бе добре пласиран.

Четвърт час преди края Даниел Кайзер отклони в ъглов удар опасно центриране на Борис Галчев от фаул, а след изпълнението на корнера Будинов стреля с глава встрани от вратата.

До края на мача Балтанов и Неделев пропуснаха да направят успеха на Ботев класически.