Ботев (Вр) и Пирин (Бл) си спретнаха скучно реми в Сандански

снимка: botevvratza.com

Ботев (Враца) не успя да постигне победа за първи път от началото на зимната си подготовка, след като завърши 0:0 с ОФК Пирин (Благоевград) в контролна среща.

По програма врачани трябваше да играят днес със Славия, но столичани съкратиха лагера си в Сандански заради лошите атмосферни условия в южния български град.

На изкуствения терен на едно от игрищата в Сандански, Ботев и Пирин изиграха тежък мач. През първото полувреме Коконов имаше няколко по-интересни възможности да открие резултата в полза на Ботев, а Хаджииванов и Божидар Васев изпробваха рефлексите на Здравко Чавдаров на другата врата. Най-чистото голово положение се откри пред Рангелов, който в 44-ата минута стреля с глава, но нацели напречната греда на Пирин.

На почивката Тони Здравков замени десет от състезателите си, но това не даде резултат. Впоследствие Атанасов напусна терена след 16 минути игра, а Васев трябваше да бъде заменен принудително заради контузия. Единствено Георгиев игра пълни 90 минути за Ботев. Самокишев и Демиров записаха пълен мач за Пирин, а в 75-та минута капитанът Стоев бе изгонен заради втори жълт картон.

"Орлетата" играха няколко минути с човек по-малко, като първоначално треньорът Йордан Боздански не смяташе да прави смени, но след това вкара друг футболист - Тайров на мястото на Стоев. Второто полувреме бе още по-накъсано и лишено от особени футболни достойнства, за да се оттеглят и двата отбора при нулево равенство.