Ботев спъна и Лудогорец по пътя към титлата (ВИДЕО)

Лудогорец не можа да спре силната серия на Ботев (Пловдив) и стигна само до равенство 0:0 в първия си мач от плейофите в първата шестица на А група. След като „канарите“ миналата седмица подчиниха ЦСКА и закопаха Левски, сега объркаха плановете на шампионите и не им позволиха да се откъснат на значителна дистанция спрямо „червените“ в класирането.

Нулевото равенство на Лудогорец с Ботев в Разград идва ден след като и ЦСКА завърши без отбелязан гол дербито си с Берое. Така разликата от три точки между водача и основния му преследвач се запази – Лудогорец има 48 точки, а ЦСКА – 45.

Ботев (Пловдив) продължи доброто си представяне срещу отборите от топ 6 и като цяло през 2015-та година – отборът все още няма допуснато попадение в четирите си мача през пролетта. Лудогорец бе побеждавал този съперник в предишните два двубоя от редовния сезон – 2:1 и 1:0 – но днес се затрудни да преодолее защитата му, а през първото полувреме бе спрян на няколко пъти от великолепно представилия се вратар Адам Стаховяк.

4136579

В 12-ата минута Върджил Мисиджан пропусна първото чисто положение в мача, при което холандецът си нагласи топката на десния крак и от малкото наказателно поле отправи силен шут, но вратарят Адам Стаховяк показа страхотен рефлекс и отрази сигурен гол в полза на домакините.

В 20-ата минута отново стражът на Ботев се намеси в ключов момент при опасен удар към вратата му на Кишада, с което продължи да пречи на Лудогорец да поведе в резултата. До този момент в срещата "орлите" имаха подчертано предимство и превес в чистите положения, като единствено великолепните изяви на Стаховяк предотвратяваха гола.

4136581

В 25-ата минута и двата тима си размениха по едно опасно положение, но Цветелин Чунчуков остана под центрираната топка и не можа да я засече във вратата, а при опита за добавка на Иван Цветков стражът на Лудогорец Владо Стоянов отрази без проблеми, защото капитанът на гостите не можа да нацели добре кълбото. При създалата се контраатака изстрел по диагонала на Мисиджан не намери горния ляв ъгъл и топката излезе в аут.

Ботев поизравни играта през втората половина на полувремето и също на няколко пъти организира интересни атаки към Владо Стоянов, макар и да не успя да го затрудни максимално със създадените ситуации. В 41-ата минута Браян Ангуло с ключова намеса изчисти в корнер след центриране от фланга, което щеше да "кацне" на главата на Чунчуков. От изпълнението на ъгловия удар вратарят увисна, а след създалото се разбъркване се стигна до удар, който бе изчистен от голлинията от Барт.

4136583

В края на полувремето Мариян Огнянов получи идеален пас от Мариян Огнянов и излезе на чиста позиция в наказателното поле напълно необезпокояван, но не можа да уцели вратата и пропусна поредна възможност за "канарите" да поведат в резултата. В последната секунда Мисиджан изпусна също добър шас за гол и въпреки многото положения преди почивката двата тима се оттеглиха при нулево равенство.

Първият четвърт час след почивката продължи високото темпо от края на първото полувреме и двата тима не спираха да редуват атаки към противниковите наказателни полета. Васев и Мисиджан отправиха по един сериозен удар към вратите на съперника, но не успяха да дадат аванс на някой от двата отбора.

Въпреки че и двата тима не се задоволяваха, поне привидно, с равенството, след 70-ата минута направи впечатление, че Ботев започна повече да се съсредоточава върху защитата. Атаките на Лудогорец не спираха, но не водеха до никакъв успех и ариегардът на "канарите" не допускаше пробив, макар пък гостите трудно да изнасяха топката извън собствената си половина.

4136580

Последните 15-ина минути преминаха под диктовката на домакините, но обсадата не водеше до голови ситуации и сериозни удари към Стаховяк, докато контраатаките на Ботев вещаеха опасност, но на финала на двубоя гостите предпочитаха просто да запазят равенството.

Състави

На вратата за Лудогорец е Владислав Стоянов, а пред него в защита се разчита на Браян Ангуло, Козмин Моци, Александър Барт и Йордан Минев. Фабио Ешпиньо и Христо Златински си партнират в средата на терена, а пред тях е позициониран Вандерсон при липсата на Марселиньо. Даниел Абало и Върджил Мисиджан са на двете крила, а нападател е Жуниор Кишада.

Ботев излиза в идентична схема 4-2-3-1, като на вратата е Адам Стаховяк, а в защита са Йордан Христов, Даниел Златков, Пламен Николов и Филип Филипов. Томаш Иршак и Лъчезар Балтанов са опорни халфове, а Мариян Огнянов е връзката между полузащитата и нападението.

Иван Цветков и Божидар Васев са на двете крила, а пред тях е Цветелин Чунчуков.