Ботев с втора изразителна победа, Костов пак се разписа

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев (Пловдив) разби втородивизионния Раковски с 4:0 в контролна среща, играна на стадион „Беркут" в Брестник.

Пловдивчани надиграха своя съперник по всички показатели и логично нанизаха цели четири попадения във вратата му. Техни автори станаха Луис Педро, Станислав Костов и Николай Павлов през първата част, а в края на второто полувреме Борис Галчев оформи крайното 4:0.

Това бе втора проверка за „канарчетата" по време на паузата в шампионата. През миналата седмица те се наложиха отново с 4:0 над друг отбор от Б група - Видима-Раковски.

Ботев започна двубоя отлично и излезе напред в резултата още в 9-та минута. След пряк свободен удар Вандер Виейра насочи топката към далечната греда на противниковата врата. Оставеният непокрит Ангел Рахов с глава я върна успоредно на голлинията, последва разбъркване, защитник на Раковски изби и Луис Педро със силен удар я вкара във вратата за 1:0.

Добрата игра на „жълто-черните" продължи и след само 8 минути вече водеше с 2:0. Бразлиците Артур Енрике и Вандер Виейра направиха хубава комбинация, която завърши с прострелно центриране на втория. Топката стигна до Станислав Костов и той необезпокояван на 2 метра от вратаря на Раковски Николов успя да вкара топката за втори път в мрежа му.

Ботев продължи да атакува по-настойчиво, докато футболистите на Раковски не успяха да застрашат с нищо по-сериозно вратата на Адам Страховяк през цялата първа част. Минута преди края на полувремето усилията на пловидвчани бяха възнаградени още веднъж.

Луис Педро навърза трима противникови състезатели от ляво на наказателното поле, обърна атаката с хубав пас надясно към Вандер, който намери Казаков на дъгата на наказателното поле. Юношата видя откриващия се сам Николай Павлов и сложи топката на главата на нападателя за 3:0.

Второто полувреме бе по-спокойно, а футболистите на Иван Танчовски получиха няколко възможности да върнат едно попадение, но Денис Генчев и Георги Стоянов не можаха да поразят целта от удобни ситуации.

След 65-та минута Станимир Стоилов извърши доста смени и именно един от футболистите, влезли като резерва се разписа за 4:0. В 77-та минута Николай Павлов бе фаулиран пред вратата на Раковски. Зад топката застана Борис Галчев, който би точно над стената и оплете топката в мрежата, оформяйки крайния резултат.

В края на двубоя „жълто-черните" можеха да вкарат и пето попадение, но силен удар на Иван Цветков от въздуха мина над вратата пазена от Стефан Стойчев.

В неделя, 31-ви март, Ботев гостува на Монтана в мач от 19-ия кръг на родния шампионат.

Състав на Ботев Пловдив за първото полувреме: Адам Стаховяк, Марлон Переира, Ангел Рахов (к), Радослав Терзиев, Артур Енрике, Мариян Огнянов, Християн Казаков, Вандер Виейра, Луис Педро, Николай Павлов, Станислав Костов

Състав на Ботев за второто полувреме: Адам Стаховяк, Бобан Грънчаров, Сивард Спрокел, Йордан Христов, Костадин Дяков, Борис Галчев, Томаш Иршак, Лазар Марин, Иван Цветков, Луис Педро и Николай Павлов.

Ст.треньор: Станимир Стоилов

Раковски: Илия Николов, Емил Аргиров, Илиян Енчев, Николай Домакинов, Лазар Марин, Даниел Божков, Емил Петков, Георги Аврамов, Сашко Лачев, Денис Генчев, Иван Площаков (Стефан Стойчев, Петър Атанасов, Христо Телкийски, Георги Стоянов, Васил Стефанов, Цветан Павлов)

Ст.треньор: Иван Танчовски