Ботев с класика над "бистришките тигри" за първа пролетна победа

снимка: lap.bg

Ботев (Пловдив) постигна първа победа през пролетния дял на Първа лига от третия опит. „Канарчетата“ на Николай Киров разбиха с класическото 3:0 Витоша в двубой от 24-ия кръг, игран в Коматево. Головете за „жълто-черните“ бяха дело на Тодор Неделев, Жоао Пауло и Стивън Петков, а Неделев дори пропусна дузпа и пропиля шанс да направи резултата още по-тежък за тима на Костадин Ангелов.

След бързо изпълнение на фаул в самото начало на срещата Пеев пусна към Старокин, който шутира в десния страничен стълб.

В ответната атака Ботев откри резултата. Това стана чрез Тодор Неделев, който реализира след добро изпълнение от пряк свободен удар.

В 12-ата минута „канарчетата“ бяха близо до втори гол, когато след скоростна атака отляво топката стигна до Жоао Пауло. Бразилецът стреля от границата на наказателното поле, но Василев изби.

Шест минути по-късно Василев фаулира Жоао Пауло в наказателното поле и реферът Петър Костадинов отсъди дузпа. Неделев стреля, но стражът на Витоша спаси 11-метровия наказателен удар.

Малко по-късно Жоао Пауло увечна добрата си игра с гол. В 23-ата минута той направи двойно подаване с Балтанов, шутира от границата на наказателното поле и след рикошет в крак на футболист на Витоша топката се озова в мрежата на гостите - 2:0 за Ботев (Пловдив).

Само 180 секунди по-късно Густаво Афонсо излезе фронтално сам срещу вратаря, но Цанков с хубав шпагат изби топката. Малко по-късно Ботев изпусна поредно положение, когато Ндонгала стреля над напречната греда след центриране отляво и удар с глава.

Ботев продължи натиска и през втората част, като не позволи на Витоша да създаде нищо опасно пред вратата на Чворович. В 79-ата минута Стивън Петков направи резултата класически след добра атака на „канарчетата“, завършила с центриране отдясно на Жоао Пауло и попадение на „златната резерва“ в тима на Белия.

След първия си успех през пролетта „канарчетата“ вече имат 36 точки и се намират на петата позиция. „Бистришките тигри“ пък още чакат първи успех през настоящата кампания и търкат дъното с 6 пункта в актива си.