Ботев разбит и от Славия

Ботев (Пловдив) понесе втори пореден тежък удар по амбициите си да участва в топ 6 на плейофите в българската А група, след като бе разпилян от Славия с 3:0 в столичния квартал „Овча купел“.

„Белите“ тотално надиграха съперника си и спечелиха за първи път в първенството от 4 кръга насам, като именно този ранен дуел днес откри 17-ия кръг. Славия е спокоен на своята десета позиция в класирането, като вече има 17 точки в актива си и с тях се отдалечи на 5 от зоната на изпадащите.

Ботев остава с 24 на седма позиция, като продължава да отстъпва с една на шестия Литекс, който обаче е с мач по-малко. От 16 часа „оранжевите“ гостуват на Левски на стадион „Георги Аспарухов“.

Загубата с 0:3 от Левски миналия кръг бе най-тежката за Ботев от началото на сезона, а ето че „канарите“ дублираха антирекорда си още следващата седмица. Велислав Вуцов и компания вече са загубили пет от последните си осем мача във всички турнири, а в този период са постигнали успехи единствено с 2:1 над Литекс и 3:1 над Берое.

Жереми Манзоро в 32-ата минута матира защитата на Ботев с брилянтен пас, с който изведе Карлос Фонсека сам срещу вратаря Адам Стаховяк. Футболистът на Славия не сгреши от чистата позициия и откри резултата в полза на домакините.

В 56-ата минута защитата на Ботев направи поредица от куриозни грешки в собственото наказателно поле, като в крайна сметка Костадин Дяков изведе Радослав Василев на чиста позиция и последва удвояване на преднината на „белите“.

В 72-ата минута Фонсека изведе Василев на великолепна позиция сам срещу вратаря на Ботев и бившият национал опъна мрежата на гостите за втори път в мача за крайното 3:0. Малко по-късно играчът на Славия можеше да оформи хеттрика си, но направи пропуск от чиста ситуация.