Ботев пробва французин при победа в контрола

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев победи с 8:0 втородивизионния тим Верея в учебна игра, което се проведе на базата на "канарчетата" в Коматево.

Проверката бе в три части по 30 минути. Старши треньорът на домакините Велислав Вуцов, който беше съдия на мача, се появи с превързана ръка в резултат на лек инцидент. "Жълто-черните" доминираха и още в 7-а минута Лъчезар Балтанов откри резултата.

Новото попълнение на Ботев Гжрон Галешич покачи на 2:0 в 21-а минута. Домакините продължиха да натискат, но направиха много пропуски във втората част.

Радослав Терзиев покача на 3:0 в 74-а минута след подаване на Мариян Огнянов от ъглов удар. Две по-късно Алекс Колев вкара четвъртото попадение на празна врата.

Цветелин Чунчуков си спечели дузпа в 81-а минута е сам я реализира за 5:0. Томаш Иршак отбеляза шестия гол в 83-ата минута, засичайки подаване пред голлинията на Алекс Колев.

Цветелин Чунчуков покачи на 7:0 в 87-ата минута, а секунди преди края на срещата Серкан Юсеин оформи крайното 8:0 с изстрел от 25 метра. За Ботев игра дошлият на проби френския бранител Кени Жиле.