Ботев премаза Локомотив в пловдивското дерби при юношите

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев унижи градския си съперник Локомотив с 8:0 в мач от втория кръг на Купата на БФС за набор 96. Двубоят се игра на терен №1 на базата на "канарчетата" в Коматево и бе изгледан от около 300 зрители.

"Жълто-черните" доминираха тотално през цялата среща и напълно заслужено стигнаха до изразителната победа. Начало на голеадата даде Наско Милев в 15-ата минута, когато засече топката с глава в мрежата на "черно-белите" за 1:0.

В 22-ата минута резултатът стана 2:0, а точен бе Красимир Здравков, отбелязал красив гол с изключително елегантен прехвърлящ удар. 2 минути по-късно цифровото изражение стана класическо, а в прегръдките на съотборниците си попадна Васил Кирков, който се разписа след добър индивидуален рейд.

В 36-ата минута Кирков вкара втория си гол в двубоя с удар по диагонала от 10 метра. 2 минути преди края на първата част капитанът Валентин Томов разтресе напречната греда с мощен удар от 20 метра.

Второто полувреме започна равностойно, но в 60-ата минута резултатът стана 5:0 след нов гол на Наско Милев. В 63-ата минута Васил Кирков оформи своя хеттрик, а 4 минути по-късно това стори и Наско Милев. Последното попадение в двубоя бе дело на Васил Кирков, който с четвъртия си гол в срещата хвърли публиката в екстаз.

Освен отбелязаните 8 гола, "жълто-черните" реализираха още две попадения, които бяха отменени за засада. От своя страна "смърфовете" отправиха едва един опасен удар към вратата на Мартин Димитров, но той бе отразен с вещина от стража на ботевистите.