Ботев прекъсна черната си серия

Отборът на Ботев прекъсна серията си от четири поредни мача без победа в „А“ група, след като днес „канарите“ спечелиха с 1:0 гостуването на Нефтохимик в среща от 25-ия кръг на първенството.

Новото попълнение Феребори Доре донесе първа победа на Ботев за 2014 година, като по този начин „жълто-черните“ събраха актив от 43 точки и се доближиха на пункт зад Левски и градския съперник Локомотив (Пд).

„Смърфовете“ обаче все още не са изиграли своя двубой с Черноморец утре. Нефтохимик остава на предпоследното 13-о място с 12 точки до момента.

Ботев бе в черна серия от четири поредни мача без победа в „А“ група, като за последно „канарите“ спечелиха срещу ЦСКА в началото на декевмри.

В следващия кръг момчетата на Станимир Стоилов приемат Локомотив (Сф) пред собствена публика в Коматево.

Станимир Стоилов отново заложи на Юнес Хамза и Феребори Доре в предни позиции, докато Анисе, Куртеан, Иршак и Огнянов действаха в средата на терена. Минев, Лукин, Бенга и Йордан Христов стартираха пред Стаховяк в отбрана.

4070029

Отборът на Ботев очаквано стартира по-активно срещата, докато „шейховете“ рядко застрашаваха пазената от Адам Стаховяк врата.

В 18' се стигна и до първи добър шанс пред „канарите“, който обаче не бе оползотворен. Разбъркване пред вратата на Нефтохимик завърши с удар на Бенга, но ударът на румънеца не намери целта.

4070030

Логичното все пак се случи в 33', когато Феребори Доре откри резултата на ст. „Хаджи Димитър“. Юнес Хамза и Томаш Иршак разиграха на двойно подаване, а последният пусна добър пас към Доре. Нападателят не сбърка от добра позиция, макар и повторенията да оставиха съмнения за съществуваща засада.

Втората част в Сливен стартира с нов отличен шанс за Ботев, който обаче бе пропилян от Юнес Хамза. Таранът на Ботев преодоля стража на „шейховете“, но изстрелът му срещна една от гредите. Минута по-късно Мариян Огнянов също стреля, но извън очертанията.

4070031

Двадесет минути преди края останаха съмнения за неотсъдена дузпа в полза на Нефтохимик. Символичните домакини натиснаха своя съперник, а центриране в пеналтерията на Ботев срещна ръката на Абел Анисе. Съдийски сигнал за наказателен удар обаче не последва.

До края на срещата на стадиона в Сливен не се случи нищо по-интересно, а макар и без много да блести, отборът на Ботев прибра всичките три точки от двубоя.