Ботев победи Словачко в драма с 6 гола

Ботев /Пловдив/ победи с 4:2 отбора на ФК Словачко /Ухерске храдище, Чехия/ в контролна среща по футбол, играна по време на подготвителния летен лагер в Австрия.

Футболистите на Ботев показаха отлична игра, особено през първото полувреме, когато се отличи нападателят Тодор Неделев. В 20-та минута Тодор Неделев със силен удар откри резултата, а в 38-та минута Тодор Неделев излезе сам срещу чешкия вратар и с премерен удар увеличи на 2:0, при който резултат завърши първото полувреме.

В 47-та минута Волешек намали на 1:2 след груба грешка в защита на пловдивчани. В 63-та минута защитник на Словачко си вкара автогол, след като се опита да отклони прострелно подаване на Костадин Дяков и резултатът стана 3:1 за Ботев /Пловдив/. В 68-та минута защитникът на ФК Словацко Томаш Косут с глава изпрати топката в мрежата на пловдивчани и резултатът стана 3:2 за Ботев. В първата минута на даденото продължение след края на мача Иван Цветков от дузпа оформи крайния резултат - 4:2 за Ботев /Пловдив/.