Ботев Пловдив започна с 2:0 в контролите

снимка: botevplovdiv.bg

Първа победа в контролите записа обновения Ботев Пловдив, след като срази с 2:0 Видима-Раковски на стадион „Георги Бенковски" в Тетевен.

Новият наставник на „канарчетата" Ферарио Спасов даде шанс за изява на повечето си попълнения през лятото и те не го разочароваха - Мариян Огнянов откри резултата в 55-ата минута, а в 76-ата Петър Атанасов оформи крайното 2:0.

Така Спасов дебютира с успех начело на новака в А група, макар и в неофициален двубой. Петима футболисти от селекцията на тима не взеха участие в срещата, защото са изостанали в подготовката - Томаш Иршак, Костадин Дяков, Артур Ояма, Бобан Грънчаров и Асен Караславов.

В действителност Дяков се е оплакал от проблеми с мазоли, които го възпрепятстват да се включи в играта, съобщава официалния сайт на Ботев.

Огнянов се разписа с удар от въздуха с левия крак в 55-ата минута, докато четвърт час преди края Атанасов оформи крайното 2:0 след като беше изведен сам срещу празната врата на Видима.

През първото полувреме превъзходството на Ботев също беше голямо, а удари на Петър Атанасов и тодор Неделев срещнаха гредите на вратата на отбора от Севлиево.

Пред вратаря Христо Иванов от дясно на ляво в защита започнаха: Диего Фераресо, Стефан Станчев, Ангел Рахов и Ивайло Димитров. Двамата опорни халфове бяха Йордан Христов и Рубен Паласуелос.

Пред тях, а зад изнесения нападател ще действа триото: Мариян Огнянов, Иван Цветкови Тодор Неделев. На върха на атаката стартира Петър Атанасов.

Междувременно стана ясно и разместване в програмата на "канарчетата".