Ботев (Пловдив) с класика над Адмира Вакер

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев (Пловдив) постигна победа и във втората си контрола от подготвителния лагер в Австрия. "Жълто-черните" се наложиха с класическото 3:0 над елитния Адмира Вакер на стадиона на австрийците в Фьозендорф.

Точни за "канарчетата" бяха Иван Цветков, Алесандру Куртеан и Цветелин Чунчуков, като и трите попадения паднаха след почивката.

През първото полувреме на терена преобладаваха единоборствата за сметка на интересните ситуации пред двете врати. Най-добрите възможности за "жълто-черните" се откриха в средата на полувремето, когато Ромарио Кортзорг се размина с центриране на Вандер, а малко преди това пловдивчани не се възползваха от ситуация трима на един срещу защитник на Адмира.

Също в тези минути удар на Вандер премина застрашително покрай лявата сглобка на вратата на Адмира. Домакините също имаха две добри ситуации, при които Адам Стаховяк се намеси авторитетно и спаси.

На полувремето Любослав Пенев направи две смени в състава си, като пусна на фланговете Алесандру Куртеан и Луис Педро, вместо Ромарио и Вандер. В 48-а минута именно Педро получи отличен пас от Христов по десния фланг и след като напредна с топката я сервира на Иван Цветков, който от близо откри резултата.

Последваха две ситуации за домакините, като в първата от тях Домрауд бе оставен да шутира от близо, но за щастие на "жълто-черните" ударът му не намери целта. Малко по-късно Оудраго стреля силно от 15 метра, но Стаховяк реагира добре и спаси.

В 63-а минута Пенев извърши 9 смени накуп, като терена напуснаха всички играчи, които започнаха мача. 5 минути по-късно Ботев поведе с 2:0 след прекрасно изпълнение от пряк свободен удар на Куртеан.

В 74-а минута Кнафмюлнер бе близо до намаляване на резултата, но ударът му от близка дистанция бе спасен с невероятен рефлекс от младия вратар Филип Димитров.

Крайното 3:0 оформи Цветелин Чунчуков в 84-а минута. Младият нападател бе изведен на добра позиция от Филип Филипов и с удар в близкия удар на вратаря оформи класическата победа на Ботев.