Ботев Пловдив отново ще играе в елита на България

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев Пловдив спечели промоция за А група, след като спечели с 2:0 баража за влизане в елита срещу Спортист Своге на стадиона в столичния квартал „Овча купел".

„Канарчетата" изковаха успеха си още през първото полувреме, като в 21-ата минута Ангел Рахов отрки резултата, а в 42-ата капитанът Александър Александров - Кривия покачи на 2:0 и подпечата победата на тима си.

След почивката тимът от Своге опита да стигне поне до един гол, но с пропуски се отчете Симеон Атанасов. Ботев можеше да увеличи аванса си в 72-ата и 73-ата минута, но удари на Кривия и Димо Атанасов не намериха целта.

Феновете на Ботев наборяваха около 5 000 и триумфалните им песни започнаха да огласят стадиона на Славия още 10 минути преди края на срещата, а в 87-ата минута Николай Манчев можеше да направи успеха на „канарчетата" класически, но стреля над вратата от чиста позиция.

Така след като Ботев започна сезон 2010/2011 в Югоизточна В група, вече си завоюва завръщане в елита на българския футбол и стана третият нов участник във Виктория футболно първенство.

Останалите два тима, които спечелиха промоции, са Етър и Пирин Гоце Делчев.