Ботев (Пловдив) е шампион, но при ветераните

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев (Пловдив) отново е Републикански шампион за ветерани. След едногодишно прекъсване "жълто-черните" се върнаха на върха по безапелационен начин, след като във финалната среща разгромиха с 5:0 отбора на Дунав (Русе) и грабнаха 8-та за клуба титла при ветераните.

На стадиона в Габрово майсторите от Пловдив изнесоха футболен рецитал, изпълнен с майсторски комбинации и марковите за Ботев контраатаки.

През първото полувреме селекцията на Иван Занев успяха да реализират само едно от създадените положения. Вратата на русенци бе разпечатана след пас по конец на Костадин Видолов към Андрей Атанасов и майсторски завършващ удар на нападателя в далечния ъгъл. След почивката "жълто-черните" се развихриха и показаха жажда за красив футбол, която сами утолиха с още четири попадения.

Малко след подновяването на играта образцова комбинация Видолов - Атанасов - Учиков бе завършена с безпощаден удар от последния за 2:0. Малко по-късно Иван Танчовски подхвана атака от центъра, топката стигна до Пепо Пенчев, който шутира, а Андрей Атанасов вкара отбитата от вратаря топка и с втория си гол в мача покачи на 3:0.

Голмайсторът на Ботев не чака дълго, за да оформи своя хеттрик за 4:0, а крайният резултат оформи Сашо Александров. Спортният директор на Ботев се разписа след пробив по десния фланг и плътен диагонален удар, за да фиксира гръмкото Ботев - Дунав  5:0.