Ботев (Пд) с безпроблемна победа над аматьори, Костов с нелеп червен картон

снимка: botevplovdiv.bg

Резервните футболисти на пловдивския Ботев се справиха безпроблемно с 3:0 като гост на четвъртодивизионния Евроколеж в мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на България.

"Канарчетата" започнаха с преса по цялото игрище, която даде резултат в 20-ата минута, след като новото попълнение Бамого нахлу в половината на домакините, а при центрирането Вранчев си отбеляза красив автогол.

Само 5 минути по-късно Ботев вече водеше с два гола разлика, след като контузеният доскоро Асен Караславов се възползва от чудесно центриране от пряк свободен удар на Петър Атанасов.

Събитията на терена не се промениха особено, но Евроколеж можеше да стигне до гол, ако при добра изява на Тодор Тодоров, който изведе Георги Данов сам срещу вратаря, нападателят беше точен.

В 71-ата минута бившият нападател на ЦСКА Станислав Костов направи страхотна глупост, след като вкара гол с ръка. Съдията обаче видя ситуацията и извади жълт картон на играча, но той вече беше декориран и последва червен картон за Костов.

Въпреки това Ботев продължи да редува силни атака, а Гюзелев се отчете с непростим пропуск от няколко метра, пращайки топката над вратата. Въпреки това в 84-ата минута Костадин Дяков успя да направи резултата класически и да осигури на 99% класирането на своя отбор напред.