Ботев (Пд) изпусна Черно море

Ботев (Пловдив) и Черно море завършиха наравно 1:1 в битката на напускащите треньори – Станимир Стоилов и Георги Иванов – Гонзо по всяка вероятност ще напуснат работата си в тези отбори след края на сезона.

„Канарчетата“ имат основания да съжаляват за пропуснатата победа, защото създадоха повече положения, удариха две греди и можеха да отбележат поне още едно попадение във вратата на „моряците“, които се задоволяваха с равенството.

Ботев обаче не оправда статута си на най-добрия домакин в А група досега през сезона, въпреки че сравнително рано откри резултата чрез Феребори Доре, който с глава в 18-ата минута разпечата мрежата на Георги Китанов.

При една от редките си контраатаки обаче Георги Божилов възстанови равенството в 23-ата, с което стъписаните домакини бяха неутрализирани. Александру Куртеан на два пъти нацели страничната греда, а стражът на Черно море се справи със случаите, в които футболистите на Ботев отправяха точни удари към него.

4075447

В крайна сметка „канарчетата“ не успяха да запишат трета поредна победа над „моряците“, след като ги биха с 2:0 в редовния сезон и с 1:0 в реванша от турнира за Купата на България.

Равенството отдалечава Ботев от третото място в А група, окупирано в момента от ЦСКА, който по-късно днес от 19:30 часа приема шампиона Лудогорец.

„Канарчетата“ са с 50 точки и изостават с 5 от „армейците“, които са и с мач по-малко, а Черно море остава шести с 46 пункта, но може да бъде изместен от Локомотив (Пловдив), който приема Левски в четвъртък.

4075449

Ботев имаше предимство през цялото времетраене на мача с Черно море, но чистите положения пред Георги Китанов бяха прекалено малко, като „канарчетата“ разчитаха предимно на центрирания, а от създадените разбърквания не се стигна до нов гол във вратата на „моряците“.

Самопожертвователните намеси на бранителите на варненския клуб особено в последния четвърт час спасиха точката за Черно море, който допусна първи гол в плейофите, но продължава без поражение – с 3 ремита.