Ботев извъртя ново равенство на лагера в Кипър

снимка: botevplovdiv.bg

Отборът на Ботев (Пд) записа второ поредно равенство на лагера в Кипър, след като днес воденият от Станимир Стоилов тим завърши 1:1 с полския Корона (Киелце).

"Канарите" бяха на път и да изгубят мача, ако не бе изравнителното попадение на резервата Костадин Дяков в последните минути. Двубоят се изигра в Паралимни, което е на няколко километра от Агия Напа, където се подготвя българският състав.

Резултатът в спаринга бе открит петнадесет минути преди края, когато поляците реализираха благодарение на Киерц. Костадин Дяков обаче изравни в заключителните минути, спасявайки Ботев от поражение.

Станимир Стоилов заложи на следния титулярен състав - Адам Стаховяк, Йордан Христов, Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров, Веселин Минев, Борис Галчев, Томаш Иршак, Мариян Огнянов, Тодор Неделев, Вандер Виейра и Иван Цветков.

След почивката в игра се появиха още Андонов, Перейра, Караславов, Енрике, Дяков, Костов, Луис Педро и Бамого.

През цялото времетраене на мача Ботев имаше игрови превес над своя съперник, но българите не успяха да материализират превъзходството си. Дебют за пловдивчани записа холандският нападател Луис Педро, който преди няколко дни бе привлечен от Хераклес.

През първата част Ботев играеше по-добре, но чисти шансове за гол почти нямаше. Най-добрият шанс за "канарите" се откри в 37', когато Тодор Неделев за малко не откри с левия крак.

На почивката Станимир Стоилов извърши няколко промени в своя състав, а в 50' Вандер Виейра отправи и първи точен изстрел в очертанията на вратата. В 55' Неделев центрира опасно, но и това не доведе до попадение.

В 70' резервният вратар на Ботев Андонов показа класа след удар на Цебула, но в 77' полският тим откри. Корона изпълни ъглов удар пред вратата на Ботев, а Киерц с глава откри.

В самия край Ботев все пак стигна до изравняването, благодарение на резервата Костадин Дяков. Новото попълнение Борис Галчев центрира в наказателното поле на Корона, където Дяков на близката греда стреля покрай вратаря на поляците за крайното 1:1.