Ботев измъкна точка срещу Берое в добавеното време

Берое завърши наравно 1:1 у дома срещу Ботев (Пловдив) в мач от втория кръг на "А" група.

"Канарчетата" се добраха до равенството в добавеното време чрез гол на резервата Иван Цветков, а Елиаш се разписа за домакините.

През първата част превъзходството беше изцяло на страната на домакините. В 19-ата минута Атанас Зехиров подаде към Игор Джоман, който след това подаде към Георги Костадинов, а той стреля от границата на наказателното поле на Ботев, но топката срещна десния стълб на вратата, пазена от Михаил Иванов.

След точно половин час игра Салим Керкар центрира от корнер в наказателното поле на Ботев, след което Самир Аясс продължи с глава топката към Елиаш, който беше на втората греда и отблизо вкара за 1:0. След почивката пловдивчани имаха шансове да изравнят.

В самото начало на втората част Мариан Огнянов стреля опасно от фаул, но топката мина близо до вратата на Берое и излезе в аут. В 65-ата минута Мариан Огнянов центрира от корнер в наказателното поле на Берое, след което Серджан Лукин стреля с глава, но над гредата.

Минута по-късно, при разбъркване в наказателното поле на домакините, Владимир Айтов стреля с глава, също неточно.

В 77-ата минута Михаил Иванов допусна грешка, като се опита да финтира Аласан Н'Диае и Венцислав Христов. Христов отне топката от вратаря на Ботев, след което стреля, но Росен Колев се намеси решаващо и изби топката в корнер.

Дълбоко в добавеното време опитният Иван Цветков беше оставен непокрит в наказателното поле и след центриране отблизо изравни за крайното 1:1, носейки точката за Ботев.