Ботев и Монтана поделиха точките след 1:1

снимка: botevplovdiv.bg

Отборите на Ботев Пловдив и Монтана направиха равенство 2:2 в мач от 29-ия кръг на "А" група, игран на терена в спортния комплекс в Коматево.

Резултатът в двубоя бе открит в 29-та минута от Лъчезар Балтанов, който се разписа след центриране на Лазар Марин.

След почивката само в рамките на няколко минути гостите направиха пълен обрат. В 61-та минута Владимир Мичев изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Виктор Голас срещу Петър Атанасов. Шест минути по-късно централният защитник Асен Георгиев вкара втори гол за Монтана с глава.

Тимът на Емил Велев изглеждаше сякаш ще прекъсне серията си от 16 поредни мача без успех в първенството, но в 92-та минута Тодор Неделев овладя една топка на гърди и вкара с точен изстрел за крайното 2:2.

След това равенство Ботев се изкачи до 6-то място в класирането с 29 точки, докато Монтана дели последната позиция с Пирин с 18 точки.