Ботев и Локомотив в дуел за чест и 1/4-финал

Пловдивските съперници Ботев и Локомотив ще изиграят осминафиналния мач реванш от турнира за Купата на България на стадиона в базата на "канарчетата" в квартал "Коматево" днес от 13 часа.

Първият двубой на "Лаута" протече при доминация на Локомотив през по-голямата част, като те логично поведоха в 44-ата минута с прекрасен гол от пряк свободен удар на Мартин Камбуров. "Канарите" обаче се активизираха в края на срещата и стигнаха до ценно изравнително попадение, дело на Александър Колев в 92-ата минута.

Стадионът в "Коматево" няма да бъде пълен за дербито и в най-добрия случай 3500 души ще го наблюдават на живо. Това е осмият сблъсък между двата пловдивски съперника в турнира за Купата на България, като Ботев има леко предимство, защото е излизал краен победител в четири случая.

Локомотив (Пловдив) се намира в изключително слаба серия срещу градския си опонент, след като не го е побеждавал в девет поредни мача. "Смърфовете" очевидно няма да могат да разчитат на наказания за 10 мача защитник Диян Молдованов, който вчера бе санкциониран тежко от Дисциплинарната комисия на БФС за опит за удар на съдията от мача с Черно море в А група.

Старши треньорът на Ботев Велислав Вуцов определи група от 18 футболисти за утрешното градско дерби с Локомотив (Пловдив) от осминафиналите на турнира за купата на България.

От състава отпаднаха контузените Александър Колев и Божидар Васев, в групата влезе юношата Наско Милев. "Канарчетата" направиха последното си занимание под непрекъснатия дъжд на един от терените в "Коматево", след което останаха на режим в базата преди срещата.

Реваншът от осминафиналите в турнира за купата на България ще започне в 13,00 часа в Коматево, а първата среща на "Лаута" завърши 1:1.

Група на Ботев Пловдив за мача с Локомотив Пловдив: Адам Стаховяк, Михаил Иванов, Пламен Николов, Радослав Терзиев, Росен Колев, Владимир Айтов, Роман Инез, Йордан Христов, Филип Филипов, Томаш Иршак, Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Милен Гамаков, Християн Казаков, Иван Цветков, Цветелин Чунчуков, Момчил Цветанов, Наско Милев

Старши треньорът на Локомотив (Пловдив) Христо Колев определи група от 18 футболисти за утрешното градско дерби срещу Ботев.

В сравнение с последния шампионатен мач срещу Черно море, сега Колев направи две промени в състава. В групата се завръщат белгийският халф Емерик де Врийзе, който зае мястото на нападателя Бранимир Костадинов, както и младежкият национал Христо Стамов на мястото на наказания Диян Молдованов.

Група на Локомотив Пловдив за дербито срещу Ботев: Йордан Господинов, Александър Витанов, Елиан Парино, Ангел Грънчов, Венелин Филипов, Ивайло Димитров, Богомил Дяков, Христо Стамов, Янко Сандански, Ванчо Траянов, Георги Вълчев, Станислав Маламов, Дани Кики, Александър Якимов, Емерик де Врийзе, Благой Наков, Бирсент Карагарен, Мартин Камбуров.