Ботев и Левски започнаха сезона с равенство помежду си (ВИДЕО)

Отборите на Ботев (Пловдив) и Левски не се победиха в първия кръг на новия сезон 2015/2016 в родната А група. Срещата на "Коматево" завърши при резултат 1:1, а домакините могат да съжаляват, че не измъкнаха трите точки, след като Мариян Огнянов изпусна дузпа 20 минути преди края на мача.

Като цяло "канарчетата" бяха по-дейни през целия мач, но трудно стигаха до точен удар по посока вратата на Боян Йоргачевич и това също им попречи да се поздравят с успеха.

Първата по-опасна ситуация бе за Ботев и тя дойде след като Мариян Огнянов се освободи от защитник в синьо в наказателното поле на гостите и отправи точен удар, но той бе твърде слаб и попадна право в ръцете на Боян Йоргачевич.

При първата по-опасна ситуация столичният тим излезе напред в резултата. В 11-тата минута новото попълнение Георги Костадинов бе оставен сам в наказателното поле и след центриране той откри резултата след удар с глава.

Грешка на Деян Иванов в наказателното поле доведе до опасност пред Йоргачевич в 20-тата минута, след като младият защитник опита да върне с глава, но Божидар Васев отне. В крайна сметка нападателят на домакините не успя да насочи топката към вратата, след като преди това се освободи от стража на "сините".

Постепенно Ботев вдигна оборотите и започна да търси по-често пътя към вратата на Левси, но защитата в синьо се представяше на ниво. За тази цел обаче, те трябваше да поизострят играта, което доведе до няколко по-груби единоборства, а Божидар Краев бе маркиран в жълто.

До края на първата част не последва нищо интересно пред двете врати, като "канарчетата" продължиха да опитват преса, но без особен успех.

10 минути след подновяването на играта  Денис Махмудов се измъкна добре на границата на наказателното поле на Ботев и бе препънат от Лъчезар Балтанов, който получи картон за проявата си. След статичното положение обаче не последва нищо интересно, тъй като топката се удари в стената.

Секунди по-късно ситуацията се повтори, но пред вратата на Левски. В момента на изстрела обаче топката се удари в ръката на Борислав Цонев и логично последва дузпа за домакините. Зад топката застана Мариян Огнянов, чийто изстрел обаче премина в страни от вратата на Йоргачевич.

Пет минути след изпуснатата дузпа Бълтанов изведе новото попълнение Даниел Генов, който се появи като резерва, дълбоко в половината на "сините" и той се освободи от защитник на Левски, а след това прокара топката зад Йоргачевич за 1:1.

Последва очаквана преса на "канарчетата", като на няколко пъти се наложи на "синия" вратар да отразява удари на "жълто-черните". Въпреки това до края на срещата те не успяха да стигнат до успеха, въпреки настоятелната си игра.

За домакините няма проблеми с контузени, а в стартовия си състав ще стартират с петима "сини" юноши. Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Алекс Колев, Пламен Николов и Михаил Иванов. Останалите, които ще излезнат на стадиона за "жълто-черните" са Йордан Христов, Даниел Златков, Филип Филипов, Нико Варела, Милен Гамаков, Божидар Васев.

За гостите от София, които днес имат силна мотивация, тъй като на тази дата през 1837 година е роден великият революционер и техен патрон Васил Левски.

Те ще излезнат в състав Боян Йоргачевич, Сашо Александров, Диан Иванов, Максимилиан Карнер, Аймен Белаид, Георги Костадинов, Джереми де Ноойер, Божидар Краев, Борислав Цонев, Роман Прохазка, Денис Махмудов.