Ботев и Берое не излъчиха победител в Битката за Тракия

Отборите на Ботев (Пловдив) и Берое завършиха наравно - 0:0 в мач от 22-ия кръг, игран на стадион “Христо Ботев” в Пловдив. Така възпитаниците на Станимир Стоилов за пореден път не успяха да победят заралии, като нямат успех над този си съперник от 2007 година насам.

Това бе и последната среща на домакините на “Колежа” през този сезон, след като от Ботев обявиха, че след Нова година се местят в Коматево, за да форсират реконструкцията на клубното си съоръжение, на което ще се завърнат през 2015 г.

За “канарчетата” като титуляр за първи път от близо два месеца започна Мариян Огнянов, а другият възстановен от контузия ас на Ботев - Тодор Неделев се появи в игра след почивката.

През първото полувреме головите положения пред двете врати липсваха, за разлика от здравата битка между съперниците.

След почивката картината на терена не се промени особено, но зрителите видяха и няколко опасни положения.

Македонският национал на Ботев (Пд) Бобан Грънчаров опита да изненада Иван Караджов след едно разбъркване в наказателното поле на Берое в 47-ата минута, но изстрелът му бе неточен.

4051602

Първият точен удар към една от двете врати пък бе дело на Георги Андонов след 60 минути игра, но той не представляваше опасност за Адам Стаховяк, който без проблеми спаси.

Най-чистото положение се откри пред домакините от Ботев в 67-ата минута, когато Йордан Христов проби отдясно и сложи топката на крака на връхлитащия Ромарио Кортзорг, но Иван Иванов някакси успя да избие с тяло, след което Иво Иванов изчисти.

В последните минути натискът на “канарчетата” се засили и в 76-ата минута доведе до грешка в защитата на домакините, от която се възползваха Мариян Огнянов. Той веднага направи двойно подаване с Неделев, след което стреля, но Караджов отново спаси Берое.

До края на мача не се случи нищо по-интересно пред двете врати, а и играта бе накъсана от няколко смени и така Ботев и Берое разделиха точките.

След това реми пловдивчани заемат 5-то място във временното класиране на А група с актив от 38 точки, а Берое е осми с 29 пункта.