Ботев би Славия в трилър, какъвто не може да измисли и Хичкок! Бултрасите с невиждан протест

Ботев удари Славия с 3:2 в луд мач в Коматево. В него имаше всичко - обрат, червени картони, дузпи, екшън, фенски протести.

Жълто-черните, водени от Енгибар Енгибаров, бяха неузнаваемо слаби първите 30 минути на мача, а гостите от Славия пропуснаха възможността да водят с много повече от 1:0 след половин час игра, след като бяха повели в 15-та минута чрез Сердеров. В 38-та минута с първата си по-стойностна атака Тодор Неделев успя да изравни резултата, а с две смени направени на полувремето, Николай Костов и екипът му тотално промениха облика на игра.

Чандъров и Крум Стоянов бяха заменени от Яя Меледже и Милен Кикарин, а Ботев не чака дълго за пълния обрат, след който Жоао Пауло благодари на колене на Господ за попадението си в 47-та минута. Бразилското крило отново бе в центъра на събитията в 64-та минута, след като технично преодоля бранител и след като бе на път да направи същото с вратаря на белите, спечели дузпа. Тодор Неделев бе безкомпромисен от бялата точка за 2-рия си гол в мача и 3-ти за Ботев.

Междувременно белите останаха с човек малко, след като Буров бе изгонен в 51-та минута, получавайки 2 жълти картона в рамките на няколко минути. Същата съдба сполетя и стражът на Славия Марио Кирев, който бе изгонен за втори жълт картон след като уцели с топка дете, което подава топките зад вратата му.

Въпреки че бяха останали с двама човека по-малко на терена, славистите стигнаха до втори гол за 3:2. Той дойде от дузпа, свирена след нарушение на Наско Милев в наказателното поле, а от бялата точка бе точен Ивайло Димитров.

Агитката на Ботев пък протестираше и не подкрепяше отбора. В клетката, отредена за тях нямаше публика, но бе пълно с плакати-послания. Като цяло те зоват за завръщане на Ботев на стадион "Христо Ботев".