Бостън спечели и третия мач с Орландо и вече гледа към финала в НБА

галерия:

снимка: news.yahoo.com

Отборът на Бостън Селтикс се наложи у дома с 94:74 над Орландо Меджик и поведе с 3:0 победи във финалната серия на Източната конференция в НБА. „Келтите" имат нужда само от още една победа, за да играят на големия финал.

 

Най-полезен за победителите бе Глен Дейвис, който завърши срещата със 17 точки, а Пол Пиърс и Рей Алън добавиха съответно по 15 и 14 точки за успеха. Общо 6 баскетболисти на „келтите" завършиха с двуцифрен актив.

 

За гостите от Орландо най-резултатни бяха Джамеер Нелсън и Винс Картър с по 15 точки, а Микаел Пиетрус добави 12, но те се оказаха недостатъчни за крайната победа.

 

Следващият четвърти мач от серията е във вторник, 25 май от 03:30 часа българско време, като домакин отново е Бостън.