Бостън с втора поредна загуба в НБА

снимка: АП

Шампионът Бостън Селтикс претърпя втора поредна загуба срещу един от непретенциозните отбори в лигата Голдън Стейт Уориърс.

 

Ден след като серията на Бостън от 19 победи бе прекъсната от Лос Анджелис Лейкърс, днес "келтите" загубиха от доста по-скромния си калифорнийски съперник Голдън Стейт с 89:99.


Бостън пропиля аванс от 14 точки, след като допусна две поредни загуби за първи път този сезон. Стивън Джаксън бе най-резултатен за Голдън Стейт с 28 точки.

 

Минесота прекъсна кошмарната серия от 13 поредни загуби след успех със 120:107 над Ню Йорк Никс.

 

Рашад Маккантс вкара рекордните си за сезона 23 точки, а Ал Джеферсън добави 21 точки и 15 борби за първата победа на Минесота от месец насам.

 

Дъкуан Кук вкара три решителни тройки в четвъртата част за победата на Маями над Чикаго с 90:77. Дуейн Уейд бе най-резултатен за "горещите" с 28 точки.

 

Алън Айверсън изведе Детройт до 16-а победа за сезона след 90:88 срещу Оклахома. Айверсън завърши с 22 точки, а победата е осма поредна за Детройт срещу Оклахома.

 

Ето и всички резултати от снощните срещи в НБА:

 

Маями - Чикаго 90:77

Ню Джърси - Шарлот 87:95

Ню Йорк - Минесота 107:120

Детройт - Оклахома 90:88

Мемфис - Индиана 108:105

Ню Орлиънс - Хюстън 88:79

Денвър - Филаделфия 105:101

Юта - Далас 97:88

Сакраменто - Торонто 101:107

Голдън Стейт - Бостън - 99:89