Бостън с втора поредна загуба, Кавс озаптиха "биковете" с мъки (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Лидерът в Източната конференция Бостън Селтикс загуби втори пореден мач, което се случва едва за втори път в рамките на настоящия сезон. "Келтите" отстъпиха с 93:102 на Ню Йорк Никс в "Медисън Скуеър Гардън". Все пак 17-кратните шампиони на НБА остават първи на Изток с 26 победи и 9 поражения, а тимът от Голямата ябълка е 8-и с баланс 17-14.

Героят за Никс дори не стартира сред първите петима на паркета. Майкъл Бийзли изчака своя шанс, влезе от пейката и разнищи отбраната на гостите с 32 точки за 24 минути игра. Освен това той овладя и 12 борби. Енес Кантер добави 14 точки и 10 отскочили топки за успеха на Никс.

Кайри Ървинг бе на обичайното си ниво и вкара 32 за Бостън, а Джейсън Тейтъм добави 17. В ключовите моменти от срещата обаче домакините бяха по-хладнокръвни и концентрирани, което се оказа причина за успеха им.

В друг от интересните двубои снощи Кливланд Кавалиърс надви със 115:112 Чикаго Булс. ЛеБрон Джеймс наниза 34 точки, а Кевин Лав добави 27 за трудната победа. Лаури Марканен вкара 25 за "биковете", но те загубиха първата четвърт с две точки разлика, а в третата отстъпиха с 1. Макар другите части да бяха абсолютно равни, Кливланд взе своето и надделя. Кавс са трети на Изток с 24-9, докато Булс са на предпоследната 14-а позиция в същата конференция с актив от 10 победи и 21 загуби.