Бостън помете Монреал в плейофите на НХЛ

Отборът на Бостън Брюинс се класирал за втория кръг на плейофите в НХЛ. Рано тази сутрин Брюинс постигнаха четвърта победа от четири мача срещу Монтреал Кънейдиънс, този път с 4:1, и вече очакват своя съперник на полуфиналите в Източната конференция.

 

С най-голяма заслуга за триумфа на Бостън бе бившият нападател на Монреал Мйакъл Райдър, който отбеляза две шайби и асистира за попадението на Дейвид Крейчи. Другият гол за Бостън бе дело на Фил Кесъл, а за загубилите се разписа Андрей Костицин, който откри резултата още в първата минута.

 

По този начин Бостън спечели плейофна серия за първи път от 10 години насам. Монреал пък разочарова своите привърженици, след като приключи 100-ия си сезон с 8 поредни поражения.