Бостън победи Атланта в мач номер 3, Филаделфия изненада Чикаго

Бостън победи с 90:84 у дома тима на Атланта и поведе с 2:1 успеха в плейофите на Източната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Гардът Рахон Рондо се завърна в игра за Селтикс и се отличи с трипъл-дабъл - 17 точки, 14 борби и 12 асистенции. Крилото Пол Пиърс реализира 21 точки за домакините, а неговият съотборник Кевин Гарнет добави още 20 точки и 13 овладени топки под кошовете. От тима на Атланта най-резултатен бе Джо Джонсън с 29 точки, информира БТА.

Бостън водеше с 40:38 след втория период, а в първите минути на последната четвърт домакините  направиха решителна серия от 7:0 точки в своя полза. Най-голямата разлика в полза на Бостън беше 11 точки - при 76:65. Минута и половина преди финалната сирена Атланта изравни и резултатът стана 80:80. Краен победител обаче станаха Селтикс. Мач номер 4 от серията е в неделя в Бостън.

В друга среща от плейофите на Изток Чикаго изненадващо загуби със 74:79 като гост на Филаделфия и изостава с 1:2 победи в серията. В последната четвърт "биковете" пропиляха аванс от 13 точки и отново регистрираха слаба резултатност в нападение. Центърът Спенсър Хоус реализира 21 точки в полза на Филаделфия.

На Запад Денвър спечели с 99:84 като домакин на Лос Анджелис Лейкърс и намали изоставането си на 1:2 победи. Ти Лоусън беше най-резултатен в срещата, реализирайки 25 точки за Нъгетс. Неговият съотборник Джавейл Макгий добави още 16 точки. Коби Браянт вкара 22 точки за гостите от Калифорния.