Бостън охлади "горещите" в Маями, Чикаго и Далас с победи

Бостън постигна трети пореден успех в Националната баскетболна асоциация (НБА) след 115:107 като гост на Маями. Домакините наваксаха 18-точков дефицит и в началото на четвъртата част стигнаха до 88:89. Бостън обаче не допусна обрат и успя да удържи до финалната сирена.

Пол Пиърс завърши с 27 точки за победителите, Кевин Гарнет добави 24 точки и 9 борби, а Раджон Рондо се отличи с 18 точки и 15 асистенции. ЛеБрон Джеймс беше лидер за домакините с 36 точки, 7 борби и 7 асистенции. Дуейн Уейд добави 20 точки, но Маями направи нова грешна стъпка в борбата за първото място на Изток.

Лидерът в Източната конференция Чикаго нямаше особени проблеми срещу гостуващия Ню Йорк, въпреки отсъствието на голямата си звезда Дерик Роуз заради травма на десния глезен. Ричард Хамилтън вкара 20 точки, а Луол Дън завърши с 19 за домакините, които стигнаха до успеха с 98:86. Кармело Антъни беше най-резултатен за гостите с 29 точки.

Шампионът Далас постигна важна победа над Сакраменто със 110:100 в борбата за класиране в плейофите. Дирк Новицки и Родриг Бобуи вкараха по 15 точки за тексасците, които заемат седмата позиция на Запад. ДаМаркъс Къзинс се отличи с 25 точки и 18 борби за Сакраменто, който допусна пета поредна загуба.

Ню Джърси падна с 88:107 от гостуващия Филаделфия и за пета поредна година няма да играе в плейофите. Крис Хъмфрис завърши с 20 точки и 10 борби за домакините, но това не беше достатъчно. За Филаделфия с 29 точки завърши Лу Уилямс.

Кевин Сарафин се отличи с 24 точки и 13 борби при успеха на Вашингтон над гостуващия Орландо с 93:85. Лестър Хъдзън наниза 25 точки и помогна на Кливлънд да победи Шарлът със 103:90 като домакин. Джералд Хендерсън вкара 21 точки за гостите, които загубиха 13-и пореден мач в лигата.