Бостън нанесе поражение на Ню Йорк Рейнджърс в НХЛ

Денис Сайденберг и Патрис Бержерон се разписаха по един път за победата на Бостън с 2:1 навън срещу Ню Йорк Рейнджърс в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, информира БТА.

Вратарят Тим Томас направи 33 спасявания в състава на шампионите. С тази победа "мечоците" не позволиха на Рейнджърс да спечели първото място в Атлантичаската дивизия и в същото време си осигуриха и на теория лидерската позиция в Североизточната дивизия преди началото на плейофите.

Мариан Габорик се разписа за Ню Йорк в първата част и реализира своя 40-и гол за сезона. Вратарят на домакините Хенрик Лундквист се отличи с 12 спасени шайби. Рейнджърс води с пет точки Питсбърг начело в Атлантическата дивизия.

В друга среща от НХЛ Питсбърг загуби с 4:6 у дома от Филаделфия. Якуб Ворачек се разписа на два пъти за Флайърс. Уейн Саймъндс, Клод Жиру, Макс Талбот и Марк-Андре Бордон също вкараха в полза на гостите.

Сергей Бобровски спря 43 удара на голлинията на Филаделфия. Стив Съливан вкара два гола за Пенс, а неговият съотборник Джеймс Нийл добави едно попадение, което е 39-о за него през сезона.

Питсъбрг не успя да задържи аванса от два гола, спечелен в ранния етап на мача. Марк-Андре Флюри направи 20 спасявания на вратата на "пингвините".

Кайл Търис се разписа на два пъти и подаде две асистнеции, а Милан Михалек добави още един гол за победата на Отава с 5:1 като гост на Ню Йорк Айлъндърс. Попадението е под номер 35 за Михалек през кампанията.

Сенатърс извоюва своята четвърта поредна победа и се намира на шесто място в Източната конференция. Ник Фолиньо и Сергей Гончар добавиха по един гол за Отава, а Марк Стрейт се разписа за Айлъндърс. Вратарят на "сенаторите" Крейг Андерсън се отличи с 29 спасени шайби.