Бостън надделя над Ню Джърси след изпълнение на дузпи

Бостън спечели срещу Ню Джърси с 2:1 след дузпи в мач от редовния сезон в НХЛ. Брад Марчан вкара победната дузпа.

Дейвид Кларксън откри резултата за Ню Джърси с четвъртия си гол за сезона, но четири минути преди края Нейтън Хортън изравни. При дузпите точни бяха още Тайлър Сегуин за Бостън и Иля Ковалчук за Ню Джърси.

Отборът на Бостън е начело в Североизточната дивизия и няма загуба в редовното време в първите си шест мача за сезона. Това се случва за пръв път от 1970/1971, посочва БТА.

Райън Калахан вкара гол при числено превъзходство през втория период, а Ню Йорк Рейнджърс победи гостуващия Филаделфия с 2:1. Майкъл Дел Зото се отличи с гол и асистенция за победителите, който печелят втори пореден мач за пръв път от началото на сезона. За Филаделфия точен бе Кимо Тимонен. Вратарят на Рейнджърс Хенрик Линквист отрази 26 удара.

Мат Мулсон вкара гол и асистира за друг при победата на Ню Йорк Айлендърс над Питсбърг с 4:1. Евгени Набоков спаси 37 удара, а тимът от Ню Йорк доминираше изцяло в мача. Джон Таварес се разписа във втори пореден двубой. За победителите точни бяха още Майкъл Грабнър и Кейси Цизикас. Паскал Дюпюи реализира единственото попадения за "пингвините", за които това не трета загуба от четири мача.

Валтери Филпула се отличи с две попадения при успеха на Детройт с 4:1 над Далас. Хенрик Зетерберг и Дамиен Бруне също бяха сред голмайсторите за Детройт. Павел Дацюк завърши с две асистенции. Луи Ериксон откри резултата за Далас във втората част.

Сан Хосе спечели срещу Анахайм с 3:2 след дузпи и постигна шеста поредна победа. Мат Фратин отбеляза втория си гол в мача 1,5 секунди преди края продължението за успеха на Торонто над Бъфало с 4:3.

В останалите срещи от снощи Монреал победи Уинипег с 4:3, а Отава се наложи над Вашингтон с 3:2.