Бош и ЛеБрон изведоха Маями до победа над Лейкърс

Дай пет!

В мач без доста от звездите, отсъстващи заради контузии и други ангажименти, Маями Хийт се наложи над Лос Анджелис Лейкърс със 109:102. Крис Бош с 31 точки и ЛеБрон Джеймс с 27 точки, 13 борби и 6 асистенции, бяха водещите играчи на домакините, които имат два мача повече от Индиана и изостават в битката за 1-ото място на Изток.

Гостите от Лос Анджелис съкратиха пасива си на 4 точки 2:41 минути преди края на мача. Но Бош, който вкара осем поредни изстрела от всякакви позиции, и Джеймс спряха устрема на гостите.

Лейкърс прави един от най-слабите си сезони в историята, като до момента има баланс от 16-27, като е претърпял 14 поражения в последните 17 мача. Пау Гасол вкара за тях 22 точки и спечели 11 борби, гардът Джоди Мийкс пък добави 22 в отсъствието на контузения Кобе Брайънт.

Портланд Трейлблейзърс се наложи със 110:105 над Денвър Нъгетс в другия мач от НБА тази нощ, като ЛаМаркъс Олдридж реализира за победителите рекордните в кариерата си 44 точки.

Портланд e на 2-о място в Северозападната дивизия вече с 32 победи и 11 поражения, веднага след лидера Оклахома с 33/10, посочва БТА. Денвър е на 3-а позиция с 20 победи и 21 поражения.

Освен това Олдридж вкара и последните 10 точки за домакините, които иоставаха през по-голямата част от мача. 43.5 секунди преди края на редовното време обаче героят на вечерта вкара два наказателни удара и обърна развоя на срещата. Иначе той добави 13 борби и пет асистенции.

Гардът Уесли Матюс добави 24 точки за победителите, а 14 от тях дойдоха в четвъртия период. За гостите от щата Колорадо центърът Уилсън Чандлър завърши с 18 точки, а общо шест баскетболисти завършиха с двуцифрен личен актив.