Борусия с втора победа над Айнтрахт тази седмица

Борусия (Дортмунд) продължава да раздава правосъдие в германската Бундеслига през месец февруари, като записа втори пореден разгром, побеждавайки с 4:0 гостуващия Айнтрахт в мач от 21-ия кръг на първенството.

След като се намираха в тежка серия без успех, която ги отдалечи не само от шампиона Байерн, но в един момент дори от третото място, възпитаниците на Юрген Клоп вече имат 3 поредни успеха (миналата седмица сразиха с 5:1 Вердер в Бремен) и се доближиха на точка от втория Байер (Леверкузен).

Дортмунд е с 41 пункта и е трети, като „аспирините“ още не са изиграли двубоя си от кръга – днес от 19:30 е дербито Байер – Шалке 04. Айнтрахт остава 12-ти с 21 точки.

Пиер-Емерик Обамеянг елиминира интригата с два гола в 10-ата и 20-ата минута, а в 47-ата Роберт Левандовски от дузпа покачи резултата на 3:0 за домакините. Крайното 4:0 бе оформено от Милош Йосич в 68-ата минута.

Така Обамеянг има вече „хеттрик“ срещу Айнтрахт в разстояние на по-малко от седмица, след като с негов гол в 83-ата минута преди 5 дни Борусия елиминира този съперник на четвъртфиналите в турнира за Купата на Германия.

С днешния си успех Борусия прекрати ужасяващата си серия на домашния стадион „Сигнал Идуна Парк“, където бяха спечелили само 1 точка от 4-те мача преди днешния с Айнтрахт.