Борусия с разгром, Байер диша във врата на лидерите

Борусия (Дортмунд) продължава уверено да води в класирането в Бундеслигата след 7-ия кръг, след като постигна 6-ата си победа от началото на сезона.

„Жълто-черните" разпиляха с 5:0 Фрайбург като домакини в битката на два от евробойците на Германия, които през миналата седмица откриха кампаниите си в Шампионската лига и Лига Европа.

Марко Ройс за пореден път се оказа основният инструмент в състава на Юрген Клоп, който с двете си попадения подпечата победата за Борусия. Германският национал откри резултата в 35-ата минута, а в 47-ата на първото полувреме реализира от бялата точка за 2:0.

При нарушението за дузпата на Фалу Диане, той получи директен червен картон и така през второто полувреме Фрайбург беше възпрепятстван да мисли за обрат в резултата.

Роберт Левандовски също наниза два гола за домакините в 58-ата и 70-ата минута и вече има 6 попадения в Бундеслигата. Полският национал е на първо място в класирането при голмайсторите до момента в шампионата, като също толкова пъти са се разписвали Антони Модесте от Хофенхайм и Николай Мюлер от Майнц.

Крайното 5:0 реализира Якуб Блашчиковски в 80-ата минута. Така Борусия вече има 19 пункта и продължава да бъде лидер в германския елит, но само заради по-добрата си голова разлика от шампиона Байерн (Мюнхен).

Пълното класиране до момента в Бундеслигата можете да видите НА ТОЗИ ЛИНК.

Баварците преодоляха трудно съпротивата на Волфсбург с 1:0 по същото време днес, благодарение на гола на Томас Мюлер през второто полувреме.

Фрайбург продължава неубедителното си представяне до момента в Бундеслигата и още търси първата си победа, като остава предпоследен в класирането с 3 точки.

Байер (Леверкузен) запазва третата си позиция в таблицата след 7 кръга, след като днес победи при домакинството си Хановер с 2:0. Симон Ролфес в 23-ата и Сидни Сам в 37-ата минута бяха точки за успеха на „аспирините", които вече имат 18 точки.

Бъдещият отбор на Тодор Неделев Майнц претърпя поражение с 1:3 при визитата си в столицата на Херта.

Шалке направи атрактивно равенство 3:3 в гостуването си на Хофенхайм. Кевин-Принс Боатенг и Жоел Матип дадоха ранно предимство на тима от Гелзенкирхен, но Антони Модесте намали на 1:2 в 16-ата минута.

Марко Хьогер направи 1:3 в 40-ата, но само 3 минути след почивката Роберто Фирмино отново върна интригата. Крайното 3:3 оформи Давид Абрахам в 61-ата минута, като в последния половин час нито един отбор не стигна до победата.