Борусия (М) разби Хофенхайм в спор за топ 3

Борусия (Мьонхенгладбах) продължава без загуба в  първенството на Бундеслигата, след като в 10-ия кръг отнесе с  3:1 Хофенхайм.

Победата беше и подарък за техния треньор Люсиен  Фавр, който днес навърши 57 години.

Андре Хаан откри резултата, а две попадения за успеха на  зелено-черните добави Патрик Херман. С победата домакините  остават 3-и с 20 точки, изоставайки от 2-ия Волфсбург само по  голова разлика.

Хофенхайм до днес също нямаше поражение, но след първото за сезона е 4-и със 17 точки. Крилото Херман изработи и първия гол в мача, след като в  12-ата минута проби от дясно и подаде на Хаан.

Антони Модесте  изравни за Хофенхайм, но Хаан върна жеста на Херман в 32-ата  минута за 2:1. Вторият гол дойде само две минути след  равенството. В 52-ата минута Херман покачи на 3:1, което се оказа и краен резултат в двубоя.

Вратарят на гостите Оливер Бауман отби удара от фаул на Хавард Нордвейт, но крилото беше по-бърз в  ситуацията и бутна топката в мрежата. Така домакините от  Мьонхенгладбах и шампионите от Байерн остават единствените  отбори без поражение от началото на сезона.