Борусия изпусна да надвие Малага, битката ще се решава в Дортмунд (ВИДЕО И СНИМКИ)

Малага и Борусия (Дортмунд) не излъчиха победител и завършиха 0:0 в първия четвъртфинален сблъсък помежду си от Шампионската лига, оставяйки интригата за реванша след седмица.

Въпреки че не паднаха попадения, двубоят бе много интересен и пред двете врати имаше интересни ситуации. Гостите от Дортмунд обаче определено бяха по-качественият състав и могат да съжаляват, че не си тръгнаха от Испания и с по-благоприятен резултат.

Малага продължава да бъде без загуба на своя терен в дебютния си сезон в Шампионската лига, но реваншът в Германия определено ще бъде доста труден за момчетата на Мануел Пелегрини. Все пак едно попадение там може да улесни тяхната задача и да обърка сметките на Борусия.

Първото полувреме премина в страхотно темпо. И двата тима демонстрираха, че искат победата, но все пак по-чистите положения бяха на сметката на Борусия. Вилфредо Кабайеро обаче неутрализира всички опити на гостите да го пробият, а най-сериозните положения пропусна Марио Гьотце, който на два пъти излезе очи в очи със стража на Малага, но не успя да го преодолее. На отсрещната врата Роман Вайденфелер не бе толкова сигурен, но андалусийци също не стигнаха до попадение.

Втората част също предложи добър и динамичен футбол, а превъзходството на жълто-черните бе видимо. На момент изобщо не личеше, че домакин е Малага и играчите на Юрген Клоп са тези, които могат да съжаляват, че изпуснаха победата, след като Гьотце пропиля още един отличен шанс да се разпише. За испанският тим най-сериозното положение дойде след хубав удар от воле на Иско, който обаче бе отразен от Вайденфелер.

В състава на домакините нямаше почти никакви проблеми преди срещата. Единственият отсъстващ бе Елизеу, но крайният бранител е с дълготрайна контузия и липсата му бе очаквана. Мануел Пелегрини бе направил само една промяна в сравнение със съботната победа над Райо Вайекано в Примера Дивисион, като сред 11-те стартира Хавиер Савиола, останал на резервната скамейка преди четири дни.

Не така стояха нещата за Юрген Клоп. Немският специалист трябваше да се лиши от услугите на Матс Хумелс и Якуб Блашчиковски. Първият се възстанови от травма в глезена и поднови тренировки, но Клоп все пак реши да не рискува с пускането му в игра преди да е навлязъл в оптимална форма. Полският национал Блашчиковски пък получи разтежение на аддукторите при победата с 2:1 над Щутгарт в Бундеслигата в събота и също отпадна за двубоя срещу испанците. Добрата новина за "жълто-черните" бе завръщането сред титулярите на Себастиан Кел. Марсел Шмелцер, който счупи носа си в двубоя с Щутгарт, също бе в състояние да играе, макар и с предпазна маска.

Двубоят стартира с високо темпо. Домакините имаха леко предимство във владеенето на топката и се задържаха по продължително в противниковата половина. Футболистите на Борусия обаче много добре изнасяха топката и организираха доста качествени контранастъпления.

Първото сериозно положение в мача дойде в шестата минута и бе на сметката на Малга. Савиола получи отличен пас от Хесус Гамес, нахлу отдясно в наказателното поле, премина Гюндоган и стреля, но ударът му излезе в аут.

Последваха две много сериозни опасности на сметката на Борусия и само благодарение на стражът на Малага Вили Кабайеро резултатът остана непроменен. Първо в 14-та минута Роберт Левандовски продължи една топка към изпуснатия от защитата на андалусийци Марио Гьотце, който се изправи очи в очи с Кабайеро, но не успя да го преодолее. Четири минути по-късно отново Гьотце бе длъжник на съотборниците си. Шампионите на Германия откраднаха топката в центъра и организираха бърза контраатака. Илкай Гюндокан увлече бранителите в бяло-синьо след себе си и пусна кълбото към Гьотце, но отново вратарят на Малага не позволи вратата му да бъде разпечатана.

Постепенно Борусия (Дортмунд) овладя инициативата и започна да реди атака след атака, а на няколко пъти домакините можеха да се чувстват истински късметлии, че не получиха гол. Намиращият се в страхотна форма Левандовски най-много тормозеше противника. В 23-та минута нападателят дори успя да прати топката в мрежата на Кабайеро, но бе изпаднал в положение на засада и попадението не бе зачетено.

Домакините се активизираха в края на полувремето. В 40-та минута Хоакин центрира остро в наказателното поле, Роман Вайденфелер изпусна топката, но гостите успяха да я изчистят. Три минути по късно стражът на Дортмунд отново действа неубедително при удар с глава на Уелингтон след изпълнение на корнер и не успя да улови. Последва добавка на Жереми Тулалан, но бранител в жълто-черно неутрализира опасността.

Последната ситуация през първото полувреме отново бе пред вратата на Кабайеро. Гостите разиграха продължително топката пред дъгата на наказателното поле на Малага, Левандовски върна към Себастиан Кел и той шутира мощно, но право във вратаря.

Второто полувреме започна така, както завърши първото - във вихрено темпо. Борусия можеше да открие още в 47-та минута, след като Гьотце проби отляво в наказателното поле и опита да намери съотборник. Топката обаче се отби в Тулалан и стигна до оставеният непокрит на точката за изпълнение на дузпа Левандовски. Полякът обаче явно не очакваше този шанс и отигра много нескопосано, пращайки кълбото в аут.

Гостите отново бяха по настоятелни в търсенето на попадение, но така и не успяваха да намерят ключа към вратата на Кабайеро. В 54-та минута Левандовски поиска дузпа с претенцията, че е бил задържан от Мартин Демикелис в наказателното поле, но реферът Йонас Ериксон не намери основание да отсъди такава.

В 65-та минута дойде третият невероятен пропуск на Марио Гьотце в мача. Ройс изведе своя съотборник отдясно, той овладя топката с лекота, напредна и опита да прати топката в далечния ъгъл, но не сполучи да я оплете в мрежата.

Веднага след това и домакините показаха своите зъби. В 66-та минута Фелипе Сантана опита да изчисти с глава центриране в наказателното поле, топката обаче се озова в младия Иско и той стреля от воле между купа от играчи, но Вайденфелер отрази. Последва втори шут, дело на Тулалан, попаднал право в ръцете на немския страж.

В заключителните 20 минути на двубоя темпото спадна, а тимът на Малага изглеждаше така, сякаш ще бъде доволен от равенството, въпреки домакинското си предимство в този мач. В последната минута на редовното време Антунеш все пак отправи опасен удар след заучено положение, но прати топката над напречната греда.

szólj hozzá: Malaga vs Borussia Dortmund MATCH HIGHLIGHTS