Борусия Дортмунд започна с успех защитата на титлата си

Германският футболен шампион Борусия Дортмунд стартира с победа защитата на титлата си в новия сезон на Бундеслигата.

Възпитаниците на Юрген Клоп се наложиха с 3:1 над гостуващия Хамбургер пред 80 720 зрители на "Сигнал Идуна Парк" в първата среща от първия кръг на първенството, предаде БТА.

Кевин Гроскройц откри резултата в 17-ата минута, след като бе изведен в чиста позиция от Марио Гьотце и хладнокръвно преодоля Ярослав Дробни. Малко по-късно Шинджи Кагава удари гредата, но Гьотце все пак удвои в 29-ата минута след двойно подаване с Роберт Левандовски.

Гроскройц направи резултата класически три минути след почивката с добавка отблизо след добра работа на Гьотце и Кагава. Футболистите на Борусия намалиха темпото в последната четвърт от мача и това позволи на гостите да върнат едно попадение.

Резервата Роберт Теше се разписа 11 минути преди края след разбъркване в наказателното поле.