Борусия (Дортмунд) счупи рекорда за посещаемост в Лига Европа

Борусия (Дортмунд) постави нов рекорд за посещаемост на мач от груповия етап на турнира Лига Европа. Немският тим победи у дома Краснодар с 2:1 с гол в последната минута.

На стадион "Сигнал Идуна Парк" присъстваха 53 123 зрители.

Борусия този сезон подобри на два пъти рекорда за посещаемост в квалификациите на Лига Европа. Фьодор Смолов даде преднина на гостите в 12-ата минута, Матиас Гинтер изравни в края на първата част, а Парк Чжу-Ху донесе победата на домакините с попадение в допълнителното време на мача.

В другия двубой от групата между Габала и ПАОК бе фиксирано равенство 0:0. Димитър Бербатов се появи на терена в началото на второто полувреме, но не успя да помогне на гръцкия тим да стигне до пълен успех срещу домакините от Азербайджан.

В група Е Рапид Букурещ се наложи над Виляреал с 2:1, а Виктория Пилзен победи Динамо Минск с 2:0 у дома. Разгромна победа записа Наполи, който наказа Брюж с 5:0 на свой терен в среща от група D. Ливърпул стартира в турнира с равенство 1:1 с Бордо във Франция. Победител не излъчи и срещата Аякс - Селтик (2:2), играна в Амстердам, а Фенербахче загуби от Молде с 1:3 в Истанбул.